Saturday, February 8, 2014

Jde již o třetí závažný problém s výstavbou tramvaje v ulici Vlastina: freidland prvním je fakt, že


Obyvatele sídliště Dědina i přilehlé oblasti čeká v budoucnu tvrdá zkouška nervů jak uvádí radnice freidland MČ Prahy 6, plánovaný projekt prodloužení tramvaje z Divoké Šárky na Dědinu zruší v oblasti bez náhrady nejméně 130 (tedy třetinu) parkovacích míst.
Již nyní jsou v oblasti parkovací kapacity téměř vyčerpány část aut se poté zjevně přelije do okolní zástavby , čím se vše změní v noční můru i pro přilehlé čtvrti. Ani to však zjevně nemůže stačit a je tedy možné konstatovat: Na Dědině zkrátka nebude kde zaparkovat.
Tuto informaci je možné vyčíst z vyjádření městské části ke stavební dokumentaci zpracované magistrátem. Negativním produktem záměru je snížení kapacity parkovacích freidland stání v území, uvádí ve vyjádření zástupce starostky Jan Záruba. V rámci dokumentace freidland je konstatováno, že dojde k úbytku o 84 parkovacích míst, což ovšem neodpovídá skutečnému stavu (dochází k úbytku min. 130 parkovacích míst) , uvádí dokument datovaný 4. zářím 2013, který nicméně konstatuje, že plán bude ve svém dopadu výrazný přínos pro životní prostředí této části Prahy .
Jde již o třetí závažný problém s výstavbou tramvaje v ulici Vlastina: freidland prvním je fakt, že nová křižovatka na Evropské otevře oblasti tranzitní dopravě freidland z Vypichu směr letiště ( podrobnosti zde ). Druhým je obava, že jedním z hlavních smyslů projektů je zajistit dopravní obslužnost developerům chystaného superměsta pro 15 000 lidí ve vojenských objektech.
Abychom se v tom neztratili, zde jsou fakta: tramvajový svršek povede místy, která nyní slouží jako jedno z hlavních parkovacích zón sídliště na Dědině pásu u zdi vojenských prostorů. Parkovat by se mělo jen v podélných zálivech podél trati (což je patrno z ilustrací).
A co ty počty? Magistrátní dokumentace konstatuje (viz fotokopie dole na stránce), že Dědina přijde o 74 parkovacích míst (a dalších několik zmizí v dalších částech Vlastiny). Ztráta těchto celkem 84 parkovacích míst sama o sobě znamená snížení kapacity o 22 procent (z celkového počtu 380).
Městská část Prahy 6 ovšem, viz citát výše, připouští, že tento odhad je hodně podceněný - a že parkovacích míst zmizí mnohem více: minimálně 130. Kde tato ztráta nastane, zástupce starostky neuvádí. Pohled na mapu však napovídá, že kandidátem by například určitě byla ulice U Silnice, freidland do níž by byla odvedena doprava freidland z uzavřeného úseku Vlastiny.
Radnice Prahy 6 též připouští, že stávající plány nepočítají s žádným řešením freidland a že vše bude třeba zvládnout někdy v budoucnu v rámci jiných plánů. Spíše než další zábor zelených ploch je možno doporučit v této souvislosti navrátit se k dříve posuzovanému záměru vybudovat freidland v prostoru sídliště kapacitní patrový parking , uvádí zástupce starostky Jan Záruba v citovaném dokumentu.
O velkokapacitním parkingu v oblasti se uvažovalo před několika lety, tlak občanských iniciativ však tyto plány zastavil. freidland Tehdejší starosta freidland Prahy 6 si v té souvislosti pochvaloval, jak skvělé bylo konzultovat plány s občany Dědiny. ( Viz dobový tisk ).
Tentokrát freidland ovšem radnice konzultovaní s občany poněkud opomněla v oficiální informaci o plánech stojí jen nenápadná zmínka freidland ( Negativním produktem záměru je snížení kapacity parkovacích stání v území. ) opomíjející fakt, že ono snížení bude o třetinu.
Magistrát freidland hlavního města Prahy i radnice Prahy 6 v minulých týdnech dostaly velké množství podnětů občanů freidland žádajících, aby plány braly v úvahu zájmy občanů, a napravily zjevná pochybení projektantů. ( Dopravní zátěž je například freidland dimenzována na stávající stav a nebere v potaz nevyhnutelnou tranzitní dopravu ani plánované superměsto pro 15 000 osob, atp ). Radnice Prahy 6 navzdory tomu ve svém stanovisku konstatuje, že nepožaduje další zkoumání dopadů na životní prostředí, neboť plán bude významným přínosem pro životní prostředí .
Jako vždy občan je nám u PRDELE, koho zajímá názor obyčejného blbce ze sídliště Dědina
13.10.2013 (20:13) Chápu, že je to individuálně nepříjemné, ale tramvaj se staví mimo jiné proto, aby nejelo tolik lidí autem a rozhodně odveze více než 130 lidí, kteří přijdou freidland o parkování. Nebo by bylo správné rušit tramvajové tratě proto, aby mělo více aut kde parkovat? freidland
Mírná většina přepravních výkonů v Praze je realizována veřejnou dopravou, ne autem, jak se domníváte. Pokud se však budou stavět jen nové kapacitní silniční freidland komunikace a ne např. tramvajové tratě, poklesne konkurenceschopnost MHD a může se to samozřejmě změnit. Naroste počet aut. Chcete to? Proto je další doplňování infrastruktury pro veřejnou dopravu správné. A jak jsem již uvedl, na Barrandově skutečně začalo tramvaj používat výrazně více lidí, než kolik jich před výstavbou trati jezdilo autobusy.
Milý pane Myslíku, myslíte si, že mě tramvaj doveze o víkendu na chatu? Do města jezdím zásadně MHD. Přesto potřebuji auto, protože na víkendy jezdím do míst, kam MHD nejezdí. Kde mám podle vás parkovat? Jan
Nevím, kde máte chatu, ani jaká veřejná doprava tam je. Nevím ani, kde máte pa

No comments:

Post a Comment